קיבוץ להב חזיר

7 דברים שלא ידעתם על חזירים | קיבוץ להב

חברי קיבוץ להב אמרו לא פעם ולא פעמיים שחזירים הם בעלי חיים אינטליגנטיים ביותר. כעת קיבוץ להב משתף בעוד מספר עובדות שככל הנראה לא ידעתם לגבי חזירים:

  1. חזירים הם בעלי יכולות זיהוי – כמו שכלבים יכולים לזהות כלבים אחרים לפי הנביחות שלהם, חזירים מזהים אחד את השני לפי ריח. אמהות חזירות יכולות לזהות את הגורים שלהן לפי הקולות שלהם.
  2. חזירים בעלי חוש ריח מפותח במיוחד – אף של חזיר מכיל את הכמות הכי גדולה של קולטני ריח. חזירים משתמשים באפם לא רק בשביל לחפש מזון, אלא גם לצרכים חברתיים כמו זיהוי חזירים אחרים, מצב מיני ורגשי שלהם והתמודדות עם מפגשים תוקפניים. חוש הריח של חזירים כל כך מפותח, שפעמים רבות הם מסייעים במציאת פטריות כמהין, שגדלות מתחת לאדמה.
  3. חזירים בעלי זיכרון טוב מאוד – אם מראים לחזיר חפץ במשך יומיים, הוא יזכור אותו במשך חמישה ימים. בנוגע לעצמים חשובים, כמו אוכל, חזיר ישתמש בכל החושים שלו כדי לזכור את מיקומם, צבעם, ריחם וגודלם.
  4. חזירים בעלי הבנה  – חזירים מבינים יותר מפקודות פשוטות, כגון 'שב' או 'קפוץ', הם מבינים גם מה זה משחק. חזירים יכולים לבצע פעולות שקשורות לעצמים כמו לרוץ אחרי כדורים ולהביא אותם. בנוסף, ביכולתם להבין בני אדם ורגשות של בני אדם.
  5. בעלי חוש שמיעה מצוין – טווח השמיעה של חזירים הוא בין 42 ל-40,500 הרץ, מה שהופך אותם ל"רגישים" בתחום האולטרה-סאונד. טווח השמיעה של בני אדם, לשם השוואה, נע בן 20 ל-20,000 הרץ.
  6. בעלי מודעות אישית – חזירים מסתכלים על עצמם בראי ומזהים את עצמם. מבחן זיהוי עצמי בראי אחד גילה, ששבעה מתוך שמונה חזירים מסוגלים למצוא אוכל מוחבא על פי תפיסה מרחבית, והשמיני מחפש מאחורי הראי.
  7. בעלי אישיות ייחודית – בין חזירים יש הבדלים והעדפות אישיות שנשארים קבועים לאורך זמן. התכונות הייחודיות האלה כוללות רמות של תוקפנות, חברתיות וסקרנות.

החזירים מוכיחים את עצמם שוב ושוב כחיות חכמות ביותר, וכאלו שדומות לבני האדם במגוון רחב של אספקטים, הרבה יותר משחשבנו בעבר. אין ספק שלכולנו יש עוד הרבה ללמוד על חזירים והיכולות המופלאות שלהם.

4.5/5 - (34 votes)

פוסטים אחרונים